Říjen 2009

halloween

31. října 2009 v 15:24 | Irský cobík |  Novinky ranche

Ahoj tady Irský cobík!

29. října 2009 v 8:09 | Irský cobík |  Novinky ranche
Ahoj!Mám se fakt bezva!

včera jsem se přivítala s holkama a Afinkou a prostě se všema!Pak jsme dali koníky nahoru a Cream jakmile viděl Bluebell tak se upa podivil!!!

Fox běžel ke Kuchi a jak si přála Arabka-dala jsem mu několik pusinek.

Hříbátka si popřála ke státnímu svátku hříbat.

Potom se šlo dělat do Saddlery Shopu.

Udělali jsme hodně nylonových ohlávek i parelky.

Máme pro vás i překvápko!!!

Tak já musím letět co nejdříve půjdeme natáčet!

Ahůůůůj!!!

Páááá,mějte se fanfárově!!

28. října 2009 v 11:44 | Irský cobík |  Novinky ranche
Tak páááá mějte se tady pěkně!!

SRka-nebyl čas oběhnout tak kdyžtak u anne

OPAKUJI-

OD 29.10. DO 1.11. VÁS NEBUDU OBÍHAT ALE ČLÁNKY BUDOU!!
PŘEJI VÁM PĚKNÝ HALLOWEEN!
PROSÍM NEMAŽTE SI MĚ!!!

Váš Irský cobík!

Ptejte se..Takody!

28. října 2009 v 9:12 | Irský cobík |  Ostatní
Máte na Takodu nějakej dotaz??Pište do komentů,s radostí vám odpoví!! :-)
P.S.Prosím žádné hrubé komentáře,je to ještě hříbě

Dnes vám něco poví Trea!

27. října 2009 v 20:15 | Irský cobík |  Novinky ranche
ÍÍÍhoj!Já jsem Trea!
Tak Elen mě poprosila abych napsala článek o tom jak se těším na Ranch Srdíčko!Takže:
Nemohu se dočkat!!Určitě si zase užijeme spousty legrace!!!(test!Napište doprostřed komentíku seriál)Taky je výborné že uvidíme nové koníky- Callienteho a Bluebell!Elen mi řekla že to Creamovi nesmím říct já to pochopila-on by se totiž zbláznil a zítra na cestě by dělal velký povyk!

Cesta?Joo ta je celkem náročná,Elen nám vždycky před cestou musí dát něco na uklidnění protože někdy nám bývá špatně.Potom jsme vždycky unavení a jsme rádi že jsme na místě.

Halloween?
Tak na tento svátek se velmi těším.Dospělý budou na různých stanovištích a hříbátka budou převlečená(áá test!napište na konec komentu duch) bude to zábava!Někdy bych si přála stát hříbátkem jako kdysi ale to už nevrátím,aspoň si to Takoda užije :-).

Jak se těším na přírustky?
Jooo to se těším!Bojím se to přiznat ale Earth se mi docela líbí...Aj..Ale toho naštěstí bude mít RS Trea takže Banjo bude mít pokoj..

Tak to je vše musím se připravit na cestu :-).

Vaše

SKS Treasured Move

Něco o halloweenu

27. října 2009 v 19:59 | Irský cobík |  Novinky ranche


Soubor:Halloween.JPG

Během bramborové krize v Irsku v 18. století přišlo do Ameriky až 700,000 emigrantů, přinášejíce sebou tradici Halloweenu a používajíce " Jack-O-Lanterns". Podle tradice byla lucerna (angl. "lantern") vyřezávána z tuřínu, brambor nebo červené řepy a se svítícimi uhlíky nebo svíčkou uvnitř. Tyto lucerny představovaly duše odešlých lásek a bývaly umístěny v oknech nebo na verandách, aby vítaly pozůstalé. Také sloužily jako ochrana proti zlým skřítkům.
V Americe ale tuříny nebyly vždy tak dostupné, proto se místo nich používaly dýně. Dýně jack-o-lantern je základní část Halloweenských slavností od doby Viktoriánské a dnes je typickým symbolem Halloweenu. Je ovšem mnoho tradic a legend okolo původu Jack-o-lantern.
Jedna z oblíbených povídek je o irském darmošlapovi Jackovi, dobře známém pro své opilecké podlosti. Jack byl na Halloween opilý tak, že jeho duše začala pomalu opouštět jeho tělo. Ďábel spatřil svou příležitost a přišel si pro něj okamžitě na Zem. Jack byl zoufalý, chtěl se vyhnout svému osudu, prosil ďábla, aby mu povolil ještě poslední drink. Ďábel souhlasil, ale řekl Jackovi, ať si zaplatí své pití sám, protože on peníze nemá. Ale Jack tvrdil, že peníze nemá. Zeptal se proto ďábla, jestli by se na těch 6 pencí nepřeměnil, Jack by zaplatil a ďábel by se pak přeměnil zpátky. Po zvážení se ďábel rozhodl, že Jackovo přání je rozumné, a změnil se na šest pencí. Jack okamžitě popadl minci a dal ji do své peněženky. Ďábel byl uvězněn, začal prosit a pak hrozit. Nakonec se dohodli, že Jack ďábla pustí, když slíbí, že mu dá ještě rok volnosti. Tak se i stalo. Netrvalo dlouho a Jack se vrátil do starých kolejí a opět podlehl alkoholu.
Další Svátek všech svatých se Ďábel objevil a přišel si opět pro Jackovu duši. Jack přemýšlel jak znovu podvést ďábla a uchránit svou duši. Navrhl ďáblovi, že si může vzít jedno z lahodných jablek visících na blízké jabloni. Ďábel ale na jablka nedosáhl, proto mu Jack nabídl, aby mu vlezl na ramena a pro jablko se natáhl. Jakmile byl Ďábel na stromě, vytáhl Jack z kapsy nůž a vyřezal do kmene kříž. Ďábel proto nemohl slézt ze stromu. Rozzuřený a zoufalý nabídl Jackovi dalších deset let, když ho pustí ze stromu. Ale Jack trval na tom, že už si ďábel pro něj nesmí nikdy znovu přijít a on tak bude svobodný. Ďábel nakonec rozzuřeně souhlasil. Jackův život se poté opět vrátil do starých kolejí, ale před dalším Halloweenem Jackovo tělo alkoholu podlehlo a Jack zemřel.
Od brány nebes byl pro podlost v životě odvrácen, ale i Ďábel ho odmítl od brány pekelné, protože mu přislíbil, že už pro něj nikdy více nepřijde a ať se vrátí odkud přišel. Na pomoc dostal Jack od Ďábla žhavou hroudu uhlí, která jej měla provázet jeho cestou. Jack ji vložil do vydlabané řepy a od té doby mu svítila na jeho věčném putování.
Lidé proto dávají jack-o-lanterns na okna a římsy, protože věří že Jack vezme světlo a ochrání je před kýmkoli.

zdroj: wikipedia

27.října-UŽ ZÍTRA!!

27. října 2009 v 18:55 | Irský cobík |  Dny na ranchi
TP Escher by Stormchaser-Thorne.

↑zdroj: flickr.com

•Ahoooj!Jaký byl dnešní den?? ↓

Ráno jsem vstala a líně se koukla do mého pokoje. ,,Už zase škola!" zasténala jsem.Dailynka už byla dávno pryč.Šla jsem si vyčistit zuby,potom něco zalepit a přichystat do batohu a potom převléknout a pak učesat.Potom následovala cesta do hororu.Pak jsem čekala na Arabku.Potom jsme šli do mučírské šatny →pak do mučírny.první hodina byla matematika.Sakra zase jsem zapoměla na blok!Musím říct taťkovi xD.A měli jsme test.Ušel..Potom Aj.Povídali jsme si o halloweenu a já jsem byla myšlenkama někde jinde-vážně jsem myslela jak si s Anne užijeme.Pak jsme hráli hru:
Trick or Treat
Trick or Treat
give me something nice and sweet.
A to byla taková plácaná a jednou to bylo na mě.Vyjmenovala jsem anglicky 5 příšer a vzala si bonbón.Pak jsme to dohráli..Potom byl příroďák nebo čítanka? xD.Myslím že přírodopis a málem jsem dostala pětku,páč jsem se nechtěla hlásit xD.A potom čítanka to jsme šli k nějakýmu pomníku abychom si připomněli proč je zítra státní sváteček a potom ještě něco a blabla.Potom rodinka ta ušla.Potom jsme na ICT dělali pozvánky na dízu a pak chvilka,jsem vlezla na SKS,Ranch Shelly,allabout,blog.cz... Fakt prima.Pak obídes(Mňam dukátové buchtičky)A potom bezvadný pocit volnosti a prázdnin.Pak bylo "cestou,necestou.." a potom jsem došla domů.Moje zlatíčko mě přivítala a potom jsem šla za koníky..Bluegrass šla na krátkou procházku aby se uvolnila,Kuchi je celá nervózní páč jede za Foxem a neví jak se má upravit xD.
A potom jsem šla zalít do peřin.Joo dobrý jen je z toho trochu chrapot xD.
A potom jsem se koukala na TV.A pak přišel taťka a šla jsem na notebook.Víte na SKS je teď trochu nuda ale na RS bude určitě zábava!!Hrozně se tam těším!!!

Budu taky Agent E-budu taky tajně fotit Callienteho xD.

Nemohu se dočkat!

Toť vše!!

Pááá


Hubertova jízda na RS

27. října 2009 v 18:20 | Irský cobík |  Oznámení
↑myslím že ta pozvánka mluví za vše.
Bude to napínavé a skvěléé!!
Moc se na to těšíme a jsme zvědavý kdo dostane "lišku"
Fotit budeme!! :-)

PŘEJI PĚKNÉ PRÁZDKY!

27. října 2009 v 17:06 | Irský cobík |  Novinky ranche
Ou yea!
Trick or treat,
Trick or treat,
give me something nice and sweet!
OU YEA!
ZPÍVÁME,TANČÍME,ŘECHTÁME!!!

IS PODZIMNÍ HOLIDAYS!

Ou yea!!!

Já jedu k Anne ale to už víte :-).

Co budete dělat o podzimních prázdninách vy???

:-)

Zpráva...

26. října 2009 v 21:03 | Irský cobík |  Novinky ranche
1154 Bluebell-Clydesdale Foal 01/19/2007a by photogirl72.


↑zdroj:flicr.com

JIŽ POZÍTŘÍ!!

26. října 2009 v 17:57 | Irský cobík |  Novinky ranche
↑ autor: Anne a Lucka

JUCHŮŮŮ!UŽ POZÍTŘÍ!!Dnes mamka ještě zavolá a snad se to potvrdí.
Mám totiž trochu rýmu a to mě trochu znervózňuje..
PROSÍÍÍM DRŽTE PALCE!!Prosím jinak nebude PR!!
Snad to výjde!!!

24.10.-26.10.

26. října 2009 v 16:49 | Irský cobík |  Dny na ranchi
.

Pondělí
Mno,tak jsem dala koníkům ráno papko a vyjelo se.Ještě se musel odhlásit obídes a pak vyložit mamku pak zase naložit mamku(šla do Lidlu) a potom jsme jeli do Hradce.Cesta byla zajímavá.V ordinaci jsme čekali tak.. 30 minut?Ušlo to a pak jsme šli na kontrolu.Přečetla jsem písmena ale ta čísla huh,fuj to nešlo!Potom mi dala takové "koukátko" a do toho dávala taková kolečka mno a potom jsem se koukla a bylo to do kříže(takové světýlko) a potom jsem se koukala na čísla.Jo dobrý.Potom čekat a potom za doktorkou a koukat na tužku a ještě na světlo.Možná se to zdá odporné ale já už jsem dost zvyklá.Pak řekla tu radostnou zprávu,tak jsem happy mno.Potom KFC mňam a potom domů!A pak za koníky Blue odpočívá tak jsem jim dala volno.Všichni se samodzřejmě těší na RS!!!

JUPÍÍ!!!UŽ POZÍTŘÍ!!OU YEA!!!

Toť vše.

Pááááá!!!


Závod všestrannosti- ZK 4.část

26. října 2009 v 15:51 | Irský cobík |  Novinky ranche

↑ zdroj: deviantart

Bylo to takhle- každá jezdkyně měla jednu článku JK SKS.A kdo doběhl dříve vyhrával.

Ashley měla Bluegrass Bandit(ta musí být ale utahaná!)

Anky Treu

A Alina Claudii.

Veterinární zkouška proběhla hladce a podkoní už chystali jezdcům koně.

Mezitím se členky postavili na start.

3,2,1,TEĎ!Všechny sebrali bičík(to byla ta věc) a jelo se.Přeskočili překážku(na ní měla Alina s Claudií trochu problém)a čekal tam další člověk s věcí.Lidé museli seskočit dát bičík na zem a vzít jednu chapsu.HOLKY DO TOHO!Ashley jela strašně rychle díky Bluegrassčinýmu mimochodu-ale zdržovala ji aby si nevzala hodně energie.Trea se znervóznila protože na startu byla Takoda a chtěla se vrátit tím je to zdrželo.Ale Ashley už přeskočila vodní příkop a už dala chapsu na zem a vzala si jednu botu xD.A Anky už vystřelila za ní.A už vidí cíl.Ashley pobízí Bluegrass povoluje otěže.Anky ji dohání a Alina je o několik délek dále xD.ASHLEY JE PRVNÍ V CÍLI!!

Ashley vyhrála 3 denní všestrannost!!!

HURÁÁ

na druhým místě je Anky a na 3.místě Alina!

GRATULÁÁÁCEÉÉÉ!!!

Ach komentáře jdou už špatně i na notebooku!

26. října 2009 v 15:31 Spřátelené ranche
No nazdar!Komentáře jdou špatně!a taky se to blbě nahrává!Achjo...

Co budu dělat?potřebuju obíhat SRka!!

Je to hrůza!!MUSÍM najít nějaké řešení!!

Nebo budu muset se snažit,mno.

Řeknu vám blog.cz poslední dobou HODNĚ blbne.... :-/

6.Statistiky

26. října 2009 v 14:56 | Irský cobík |  Statistiky Ranche
Navstevnost za minuly tyden (19.10. 2009 - 25.10. 2009) je:
Pondeli: 49
Utery: 55
Streda: 41
Ctvrtek: 36
Patek: 61
Sobota: 60
Nedele: 77


Celkem: 379

Hodnocení už máte.